Fotoepilacja/Fotodepilacja E-light (IPL + RF) to obecnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia na świecie za pomocą impulsu pulsacyjnego światła - IPL (Intense Pulsed Light) i prądów o częstotliwości radiowej – RF (Radio Frequency).

Dla pełnego zrozumienia istoty depilacji laserowej konieczna jest znajomość budowy mieszka włosowego, faz wzrostu włosa oraz jego zróżnicowania w zależności od obszaru ciała.

Cebulka włosa zbudowana jest z żywych komórek, natomiast trzon włosa jest strukturą martwą. Wzrost włosa odbywa się w sposób cykliczny i fizjologicznie dzieli się na 3 fazy:

  • Anagen
  • Katagen
  • Telogen

Aby fotodepilacja była efektywna, włos poddawany działaniu energii świetlnej, musi znajdować się w pierwszej z nich (anagen - jest to stadium wzrostu włosa, w którym obserwuje się intensywne namnażanie komórek macierzy cebulki włosa).
Urządzenie IPL emituje światło o znacznej energii, które jest absorbowane przez melaninę - barwnik nadający barwę włosom i skórze. Pochłanianie światła IPL przez melanocyty (komórki zawierające melaninę) wiąże się z przekazaniem im dużej ilości energii, która niszczy cały włos razem z mieszkiem. Przeprowadzenie pojedynczego zabiegu nie będzie oczywiście w pełni skuteczne, ponieważ w normalnych warunkach na danym obszarze skóry występują włosy nie tylko w fazie anagenu. Dlatego też konieczne jest wykonanie serii co najmniej 4-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, by za każdym razem zniszczyć pewien procent „anangenowych” mieszków. Wykonanie zalecanej pełnej serii fotoepilacji laserowej gwarantuje satysfakcjonujący efekt w postaci idealnie gładkiej skóry - możliwe usunięcie nawet do 90% owłosienia danej okolicy.

Kolor włosów czy rodzaj karnacji w przypadku naszego urządzenia nie ma żadnego znaczenia, gdyż współdziałanie prądu RF umożliwia oddziaływanie impulsów na włosy w dowolnym (poza zupełnie białym) kolorze. Między innymi dlatego właśnie nasze urządzenie jest bezkonkurencyjne w porównaniu z klasycznymi laserami. Tam, efektywność zabiegu jest najwyższa w przypadku ciemnych włosów, przy jednocześnie jasnej skórze.

Poniżej przedstawiamy porównanie metody IPL+RF z laserem:

 

Działanie

IPL+RF

Laser

mechanizm działania

spektrum fal o różnych długościach i w różnych kierunkach

wiązka o jednej długości fali

rodzaj usuwanych włosów (kolor, karnacja)

możemy usuwać włosy rosnące na różnych głębokościach i u osób o różnych karnacjach

skuteczny przy bardzo jasnej skórze i ciemnych włosach

odczucia podczas wykonywanego zabiegu

bezbolesne, możliwe miejscowe odczucie ciepła

występuje znaczny dyskomfort oraz bolesność

typ skóry/dolegliwości po zabiegu

bezpieczny dla skóry wrażliwej i naczynkowej

powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, a czasami nawet poparzenia

czas przeprowadzania zabiegu

krótki czas – naświetlane są kolejne fragmenty skóry, np. pachy 5 min, bikini – 15 min

długi czas – każdy włos wymaga osobnego impulsu świetlnego, np. pachy 30-40min, bikini – ok 1h

koszt depilacji

tańszy od lasera

droższy od IPL+RF

 

Kosmetologia dbaj o zdrowie pielęgnacja higiena zachowaj młody wygląd

peeling bądź sobą! masaże

 uroda medycyna kosmetyczna bądź piękna relaks rewitalizacja gładka cera