Lipoliza iniekcyjna to nowoczesny i nieoperacyjny zabieg medycyny estetycznej, polegający na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki w takich miejscach jak brzuch, uda, tzw. „boczki”, ramiona czy podbródek.

Ilość preparatu zastosowanego w trakcie zabiegu zależy przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej w obszarze ciała poddawanemu terapii, dlatego koszt zabiegu ustalany jest indywidualnie z lekarzem.

Przed samym zabiegiem lekarz zaznacza na ciele pacjenta obszary, które mają zostać poddane wymodelowaniu. Preparat Aqualyx rozpuszczający tkankę tłuszczową jest podawany pod skórę. Składniki aktywne zawarte w aplikowanym produkcie powodują rozpad komórek tłuszczowych - zachodzi proces adipocytolizy, a uwolnione z nich tłuszcze przedostają się do krwi i następnie do wątroby, gdzie ulegają procesowi rozłożenia i wydalenia z organizmu. Czas trwania zabiegu wynosi od ok. 15-20 minut. Sam zabieg jest bezbolesny, jednak po jego ukończeniu może pojawić się ból, zaczerwienienie oraz pieczenie. Objawy te mogą utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni, po czym samoistnie ustępują. Dla uzyskania pożądanego efektu zalecane są ok. 4 zabiegi powtarzane co 4 tygodnie.

Kosmetologia dbaj o zdrowie pielęgnacja higiena zachowaj młody wygląd

peeling bądź sobą! masaże

 uroda medycyna kosmetyczna bądź piękna relaks rewitalizacja gładka cera