Zabieg jest często nazywany liftingiem wampirzym.  To obecnie najbardziej nowatorska metoda zwalczania zmarszczek, rewitalizacji skóry, wypełniania blizn po trądziku, a także walki z łysieniem i osłabieniem włosów. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem.

Terapię z użyciem PRP polecamy pacjentom poszukującym metod naturalnych, lub uczulonym na inne preparaty. Mechanizm działania PRP  stymuluje komórki macierzyste do namnażania i wytwarzania nowego kolagenu.

Jak wygląda zabieg? Zabieg jest 3-etapowy

Etap 1 –  Pobiera się krew z żyły- ok. 20 ml

Etap 2 –Krew pobrana jest wirowana w wirówce laboratoryjnej. W wyniku procesu wirowania otrzymuje się osocze bogatopłytkowe

Etap 3 – Osocze bogatopłytkowe  podaje się z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry

Aby otrzymać optymalny efekt zabiegu, zalecane jest jego powtórzenie po 1 miesiącu, a dla podtrzymania efektu przeciwstarzeniowego- 1 zabieg raz na pół roku.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych.

Kosmetologia dbaj o zdrowie pielęgnacja higiena zachowaj młody wygląd

peeling bądź sobą! masaże

 uroda medycyna kosmetyczna bądź piękna relaks rewitalizacja gładka cera