Procesu starzenia nie da się całkowicie powstrzymać, jednak można go spowolnić i złagodzić. W medycynie estetycznej najbardziej znanym i bezpiecznym sposobem za pomocą którego można usunąć i zredukować zmarszczki jest zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej, czyli botoksu.

Botoks to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię beztlenową. W latach 80-tych był używany jako preparat leczniczy przy zaburzeniach skurczów mięśni, jednak od XXI wieku stosuje się go w kosmetologii.

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych tkanek, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, oraz zlikwidowanie zmarszczek. Zabiegi z botoksu redukują aż do 80% zmarszczek, które znikają stopniowo, a pełny efekt uzyskuje się po około 14 dniach. Twarz już po jednym zabiegu wygląda młodziej, jest bardziej wypoczęta, a zmarszczki przestają być widoczne.

Zabieg:

Zabieg trwa ok 15 minut i nie wymaga podania jakiegokolwiek znieczulenia, po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. W zależności od indywidualnych cech pacjenta, efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

Redukcja zmarszczek mimicznych  twarzy

Botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i zmarszczek wokół oczu, tzw. „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, tzw. „lwia zmarszczka” czy mięsień okrężny ust, tzw. „zmarszczki palacza”  

Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest naturalną funkcją organizmu - człowiek poci się podczas aktywności fizycznej, pod wpływem wysokiej temperatury, również pod wpływem nerwów lub emocji, jednak gdy pojawia się nadmierne pocenie się, tzw. nadpotliwość nad którą przestajemy mieć kontrolę, staje się ona powodem stresu, niepewności i zażenowania, zwaszcza w kontaktach zawodowych czy towarzyskich.
W naszym gabinecie leczymy nadpotliwość przy użyciu botoksu.

Po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe.

Toksynę botulinową wstrzykuje się przy użyciu bardzo cienkiej igły. Ostrzykiwanie pachy jest niemal bezbolesne i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego znieczulenia miejscowego. Zabieg trwa około 15 minut, a pocenie zanika w ciągu kilku dni. Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy, po czym blokada pocenia powoli przestaje działać. Zabieg można wielokrotnie powtarzać, a kolejne zabiegi są równie skuteczne.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm to nadmierna i mimowolna nadaktywność mięśni żwaczy, która prowadzi do coraz mocniejszego ściskania zębów i zgrzytania nimi. Przy bruksizmie zmienia się owal twarzy, pacjenci skarżą się też na ścieranie zębów, zgrzytanie zębami podczas snu i uporczywymi bólami głowy, które są konsekwencją nadmiernego obciążania stawu skroniowo-żuchwowego.

Lekarz podczas zabiegu wprowadza botoks w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.

Pacjenci oprócz poprawy jakości życia zwykle bardzo zadowoleni są ze szczuplejszego wyglądu twarzy ponieważ mięśnie tracą swoją objętość.

Zabieg ten wymaga jak każdy zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej powtarzania co około 6-8 miesięcy i trwa ok 10 - 15 minut.

Kosmetologia dbaj o zdrowie pielęgnacja higiena zachowaj młody wygląd

peeling bądź sobą! masaże

 uroda medycyna kosmetyczna bądź piękna relaks rewitalizacja gładka cera